
Direktorica DEI na 6. sastanku Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje
Ispunjavanje osam koraka iz Preporuke Europske komisije o dodjeli statusa kandidata BiH i 14 ključnih prioriteta iz Mišljenja Europske komisije o zahtjevu za članstvo Bosne i Hercegovine u Europskoj uniji te sljedeći koraci u procesu bile su teme prvog dana šestog sastanka Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje, koji se održava 12. i 13. ožujka 2025. godine u Strasbourgu.
Direktorica Direkcije za europske integracije Elvira Habota je jučer, prvog dana sastanka, informirala članove Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje o najnovijim aktivnostima institucija u BiH, uključujući usvajanje Zakona o graničnoj kontroli i Zakona o zaštiti osobnih podataka.
Direktorica Habota je naglasila kako koraci do usvajanje pregovaračkog okvira i održavanje prve međuvladine konferencije uključuju usvajanja u parlamentarnoj proceduri nedavno utvrđenog Prijedloga zakona o VSTV-u na Vijeću ministara BiH, usvajanje zakona o sudovima BiH, te imenovanje glavnog pregovarača i pregovaračkog tima.
Više informacija o 6. sastanku Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje možete pročitati na: https://www.parlament.ba/Publication/Read/25228?pageId=238