BiH pripremala odgovore na Upitnik Europske komisije. U tome je sudjelovalo gotovo 1.200 osoba. Održano je više od 70 sastanaka tijela u sustavu koordinacije procesa integriranja. Pripremljeno je 20.037 stranica teksta, koje su na engleski prevela 143 prevodioca.
2016.
Sukladno članu 49. Ugovora o Europskoj uniji, Bosna i Hercegovina je u okviru holandskog predsjedavanja Vijećem EU podnijela formalni „zahtjev za članstvo u EU“.
Potpisan Okvirni sporazum između Bosne i Hercegovine i Europske komisije o aranžmanima za provođenje financijske pomoći Unije Bosni i Hercegovini u okviru Instrumenta pretpristupne pomoći (IPA II).
Održan Prvi sastanak Dijaloga na visokoj razini o procesu pristupanja Bosne i Hercegovine, kada je uručena Mapa puta za zahtjev za članstvo BiH u EU. Drugi sastanak je održan u studenome 2012. godine.
Vijeće Europske unije za pitanja pravde i unutarnjih poslova donijelo odluku o ukidanju viznog režima za građane Bosne i Hercegovine koji su od 15. prosinca dobili mogućnost da slobodno putuju u zemlje potpisnice Šengenskog sporazuma. Vlasti u Bosni i Hercegovini su prije toga morale ispuniti 174 tehnička uvjeta.
Potpisan Okvirni sporazum o pravilima suradnje za provedbu financijske potpore Europske komisije Bosni i Hercegovini u okviru Instrumenta za pretpristupnu pomoć (IPA).
Vijeće Europske unije je usvojilo Uredbu 2666/2000 o programu pomoći EU za obnovu, razvoj i stabilizaciju – CARDS (Community Assistance for Reconstruction, Development and Stabilisation).
Uspostavljena EU/BiH Konsultativna radna grupa (Consultative Task Force - CTF) koja osigurava tehničku i stručnu pomoć u području administracije, regulatornog okvira i politike.